28.08.2021

СУЧАСНИЙ ПРИЛАД ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ

Нещодавно кабінет функціональної діагностики КНП СОР «Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер» поповнився приладом для вивчення особливостей змін функції зовнішнього дихання у пацієнтів. Для цього закупили спірометр Spirobank II – портативний пристрій з функціональної клавіатурою для перегляду цифрових і графічних результатів вимірювань. Прилад розраховує 12 параметрів функції зовнішнього дихання, виробляється автоматична інтерпретація відповідно до ATS \ ERS стандартів.

Принцип роботи спірометра: пацієнт робить глибокий вдих і обхоплює губами мундштук, а потім дуже швидко видихає повітря. На дисплеї приладу з'являться такі достовірні показники: Forced Vital Capacity (форсована ємність легенів), Forced Expired Volume in one second (FEV1) (обсяг форсованого видиху за одну секунду (ОФВ1), Peak Expiratory Flow (PEF) (пікова швидкість видиху (ПСВ).  

За допомогою спірометра можна виявити прихований спазм бронхів – основний симптом таких легеневих захворювань, як бронхіальна астма і хронічна обструктивна хвороба легенів.

Проведення дослідження показано в наступних випадках:

Дослідження за допомогою спірометра не обмежене віковими рамками, його проводять для дорослих і дітей. Однак існують стани, коли спірометрія протипоказана:

Процедура також не проводиться у гострому періоді застудних захворювань, що супроводжуються кашлем та високою температурою.

Застосування цього приладу покращило діагностику та достовірне виявлення патології у пацієнтів закладу.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Поставити запитання
Вiдбiрне