07.09.2021

КНП СОР «СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ЛІКАРСЬКО-ФІЗКУЛЬТУРНИЙ ДИСПАНСЕР» – ПРОВІДНИЙ ЗАКЛАД УКРАЇНИ З ПИТАНЬ СПОРТИВНОЇ МЕДИЦИНИ, ЛІКУВАЛЬНОЇ ФІЗКУЛЬТУРИ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ

Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер 9 вересня відзначає 75-річний ювілей.

75-річчя для медичного закладу – це не лише поважна дата. Це – важливий етап на шляху до створення якісного та доступного медичного обслуговування.

Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер – організаційно-методичний центр керівництва службою спортивної медицини та лікувальної фізкультури у медзакладах області.

До структури служби спортивної медицини Сумщини по лікувально-профілактичних закладах, крім 52 кабінетів лікувальної фізкультури, входять ще 6 кабінетів лікарського контролю, що є найкращим показником по Україні. Матеріальна база більшості кабінетів ЛФК – задовільна, але потребує дооснащення сучасним інвентарем та тренажерами.

На Сумщині кількість залучених до занять фізичною культурою і спортом становить 186 676 осіб, що складає 17,3% від усього населення області. Під диспансерним наглядом у фахівців зі спортивної медицини перебувають 13 984 особи, які займаються фізичною культурою і спортом.

Медичне забезпечення спортивно-масових заходів – один із найважливіших напрямків роботи служби. Фахівці зі спортивної медицини беруть активну участь у медичному супроводі змагань європейського, всеукраїнського та обласного рівнів, за що неодноразово нагороджувалися грамотами та дипломами від організаторів змагань.

Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер – спеціалізований лікувально-профілактичний заклад для медичного забезпечення високих спортивних досягнень, дитячо-юнацького, аматорського спорту, оздоровчої фізичної культури, спортивно-масових заходів, а також організації та проведення реабілітаційних заходів спортсменам.

Під диспансерним спостереженням у закладі знаходиться понад 5 000 осіб, серед них – учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортсмени фізкультурно-спортивного товариства «Інваспорт», ветерани спорту, члени спортивних громадських організацій, студенти, які займаються фізкультурою і спортом, усіх навчальних закладів м.Суми та факультету фізичного виховання Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка зокрема.

У кабінеті функціональної діагностики диспансеру проводяться такі дослідження: електрокардіографія, реоенцефалографія, реовазографія, велоергометрія, спірометрія тощо, з метою визначення функціонального стану органів і систем, рівня та резерву здоров’я, адаптаційного потенціалу спортсменів.

Третій рік в закладі функціонує апарат ультразвукової діагностики. Оскільки оновлення медичного обладнання є надзвичайно важливою справою, а вчасна діагностика дозволяє виявити захворювання на ранніх етапах та якнайшвидше розпочати лікування.

У клініко-діагностичній лабораторії диспансеру дослідження проводяться на сучасних апаратах.

У сучасному спорті проблема відновлення так само важлива, як і тренування, оскільки неможливо досягти високих результатів лише за рахунок об’єму та інтенсивності навантажень. Відновлення спортсменів у закладі здійснюється засобами фізичної реабілітації, а саме – лікувальної фізкультури, фізіотерапії та масажу.

Протягом 2021 року в кабінеті лікувальної фізкультури проліковано понад 2000 осіб та відпущено хворим більше 63 000 процедур. Фізіотерапевтичними методами закінчили лікування 692 пацієнти, яким здійснено 10 512 процедур. У кабінеті лікувального масажу пролікувалися 323 особи, яким зроблено 4107 процедур.

В диспансері на високому рівні проводиться реабілітація закріпленому контингенту, спортсменам фізкультурно-спортивного товариства «Інваспорт», учасникам АТО та пацієнтам, яких, за показаннями, направили у відділення ЛФК з інших медзакладів. Фізична реабілітація проводиться не лише за основним діагнозом, а відповідно до функціонального стану пацієнта.

Лікувально-діагностична робота знаходиться на постійному контролі керівника. Систематично проводиться клінічний аналіз результатів лікувально-діагностичної роботи спеціалістів.

Якість медичного обслуговування обумовлена своєчасністю проведення діагностики; впровадження комплексу лікувально-реабілітаційних заходів для хворих, госпіталізації у спеціалізовані відділення ЛПЗ; систематичним контролем за якістю і своєчасністю динамічного медичного спостереження осіб закріпленого контингенту шляхом експертних оцінок диспансерних карт.

Згідно проведеного аналітичного огляду підсумків роботи діяльності закладів охорони здоров’я системи надання лікарсько-фізкультурної (спеціальність «Лікувальна фізкультура та спортивна медицина») допомоги в Україні Державною установою «Український медичний центр спортивної медицини Міністерства охорони здоров’я України» – Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер входить у трійку кращих закладів такого рівня в Україні.

Фахівці зі спортивної медицини та лікувальної фізкультури області з гордістю можуть відзначити, що у кожній медалі, кожному високому спортивному досягненні та рекорді провідних спортсменів Сумщини є частка самовідданої праці медичних працівників.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Поставити запитання
Вiдбiрне